GKS GieKSa Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 5:1

W sobotę zawodnicy rocznika 2005 rozegrali drugą kolejkę ligową w IV lidze Młodzik Młodszy D2. Podopieczni trenera Tomasza Kąkola przed własną publicznością pewnie pokonali drużynę Gwiazdy Ruda Śląska 5:1.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla naszej drużyny, bo już w 3 minucie Aleks Kartaszow wykorzystuje błąd obrońców i zdobywa pierwszą bramkę. Po zdobyciu gola niestety trochę się rozluźniamy, i gra wygląda chaotycznie. Goście łatwiej dostają się na naszą połowę, ale nasz bramkarz Patryk Krzyżek jak zawsze bardzo dobrze się spisuje pewnie wyłapuje wszystkie strzały gości. Do przerwy prowadzimy 1:0.

W przerwie Trener Tomek przeprowadza rozmowę z drużyną i daje wskazówki co zrobić żeby gra była jeszcze lepsza. Zawodnicy rozpoczynają drugą połowę i gra wygląda zupełnie inaczej. Jest tak jak zawsze chcemy oglądać. Gramy piłką, rozciągając szeroko grę. Zdobywamy szybko drugą bramkę. Tym razem to Szymon Kurek (33’) wpisuję się na listę strzelców. Goście podłamani szybką stratą drugiej bramki dają nam więcej miejsca i to owocuje kolejnymi trafieniami Bartek Popenda (36’) Krzysztof Łapot (42’) Oliwier Jarosz (44’). Mamy bezpieczny wynik i trener daje szans zagrać wszystkim zawodnikom. W końcówce meczu nasza drużyna jest w większości pod bramką gości oddając strzały, ale niestety nie zdobywamy kolejnych bramek. Rozluźnienie powoduje że przeciwnik w kilku sytuacjach ma przewagę liczebną pod naszą bramką i jedną wykorzystuję zdobywając honorowego gola.

Cieszy bardzo postawa naszych młodych zawodników, grają konsekwentnie to czego uczy ich trener. Nawet jak coś nie idzie, to po wskazówkach trenera są w stanie zrobić to czego się od nich oczekuje.

GKS GieKSa Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 5:1 ( 1:0 )

Bramki - Aleks Kartaszow (3') Szymon Kurek (33') Bartek Popenda (36') Krzysztof Łapot ( 42') Oliwier Jarosz ( 44')

Skład – Patryk Krzyżek, Maciej Wrona, Krzysztof Łapot, Julia Raczyńska, Oliwier Jarosz, Szymon Kurek, Aleks Kartaszow, Wiktor Kostka, Maks Teodorowski, Bartek Popenda, Mateusz Pietrowski, Jakub Kurtok, Oskar Ceglarek.