Ważne zwycięstwo ze Stadionem Śląskim

W trzeciej kolejce ligowej, nasza drużyna grała wyjazdowy mecz ze Stadionem Śląskim. Przed meczem oba zespoły miały po dwa mecze wygrane. Wiedzieliśmy że to będzie ciężkie spotkanie. Mecz rozpoczynamy grając z dużym respektem do przeciwnika. Pozwalamy mu przeprowadzać szybkie kontry w nasze pole karne. Już w 2 minucie bardzo groźna akcja zakończona strzałem, który na szczęście wyłapuje dobrze spisujący się nasz bramkarz Patryk Krzyżek. Kolejne akcje gospodarzy, zamieszanie w jednej z nich w naszym polu karny, piłka niefortunnie odbija się od naszego obrońcy i tracimy bramkę samobójczą. Po stracie bramki zaczynamy w końcu grać to co potrafimy. Gramy agresywnie i to owocuje. Kaczor jest faulowany przed polem karnym. Do wykonania rzutu wolnego podchodzi Bartek, który bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę na 1:1. Kolejne minuty to wyrównana gra obu drużyn. Akcje z jednej i drugiej strony. Dopiero przed zakończeniem pierwszej polowy dobrze spisujący się w tym meczu Oliwier Jarosz zagrywa idealnie do Kaczora a ten bez żadnego problemu umieszcza piłkę w bramce gospodarzy. Na przerwę schodzimy przy wyniku 2:1 dla nas.

Druga połowa to kolejne minuty wyrównanej gry. Szybkie kontry jednych i drugich. Gospodarze próbują za wszelką cenę wyrównać to spotkanie, ale to my w końcówce jesteśmy lepszym zespołem. Dobre podanie Kuby do Bartka, który oddaje strzał z dystansu i zdobywa swojego drugiego gola, a trzecią bramkę w meczu dla Gieksy. Jeszcze w 58 minucie pięknego gola z dalekiej odległości zdobywa Krzysiu, który mocnym strzałem przelobował bramkarza przeciwników.

Brawo dla całej drużyny za zaangażowanie i walkę do końca. Byliśmy drużyna lepszą i zasłużenie odnieśliśmy kolejne zwycięstwo.

KS GTV Stadion Śląski – GKS GieKSa Katowice 1:4 (1:2)

Bramki – Bartek Popenda (12’) Szymon Kurek (30’) Bartek Popenda (54’) Krzysztof Łapot (58’)

SKŁAD – Patryk Krzyżek, Aleks Kartaszow, Szymon Kurek, Krzysztof Łapot, Maciej Wrona, Mateusz Pietrowski, Oliwier Jarosz, Julia Raczyńska, Kuba Kurtok, Bartek Popenda, Wiktor Kostka, Mikołaj Jaguś.